İstanbul: Kaos İçinde Bir Düzen

16.06.2022 / Kültür / Sanat / Genel

İstanbul'un çeşitli yerlerinde farklı zamanlarda anlar yakalayan fotoğrafçı Mücahit Pamukoğlu, kadim şehre farklı bir bakış açısı sunuyor.

İstanbul: Kaos İçinde Bir Düzen

Başta fotoğraf ve minyatür olmak üzere birden fazla sanat dalında çalışmaları olan ve yaşadığı şehre ve atmosferine oldukça ilgi duyan sanatçı, 2017 yılından bugüne oluşturduğu fotoğraf serisiyle “İstanbul’u nasıl anlatabilirim?” sorusunun cevabını arıyor.

İstanbul'u sadece tarihi dokusu, binlerce yıllık geçmişe sahip meydanları ve metropol insanları ile çekerek anlatmaktansa, onları deniz, sandal, vapur ve sıradanmış gibi görünen binaları gibi farklı unsurları ile sentezleyerek sunuyor. Aynı karede çoklu pozlama tekniğini kullanan Mücahit Pamukoğlu, bu serideki en dikkat çekici özelliğin doğallık olduğunu söylüyor ve “fotoğrafları çektikten sonra üzerlerinde renk düzenlemeleri haricinde herhangi bir işlem yapmıyorum.” diye ekliyor.

Kaosun içinde bir düzene sahip dünyanın kültür başkenti İstanbul’la ilgili bu harika fotoğraflardan bazılarını incelemek için galerimize göz atabilir ve daha fazlası için sanatçının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mücahit Pamukoğlu İstanbul Fotoğraf Serisi galeri