İstanbul'da Ulaşıma Yüzde 35 Zam Yapıldı

7.02.2020 / Genel

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerine yüzde 35 zam yapıldığını duyurdu.

İstanbul'da Ulaşıma Yüzde 35 Zam Yapıldı

İstanbul'da taksi ve minibüs ücretlerine yapılan zamların ardından şimdi de toplu taşımaya yüzde 35 zam geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL'den 3,50 TL'ye yükseltilmesi için karar alındı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) zammı duyurdu.

3 yıldır toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını ifade eden esnaf temsilcileri, UKOME toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasını talep etti. Yapılan oylama sonucu, oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasına karar verildi.

Zam İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin onayının ardından yürürlüğe girecek. İSTESOB Başkan Vekili Engin Türkmen, Habertürk canlı yayınına katılarak zam kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkmen, kararın geçerli olduğunu bunun ancak mahkemeyle bozulabileceğini söyledi.