Japon Animesi Esintili İsveç Çizimi

25.06.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Finli illüstratör Heikala, Japonya’dan ve Japon animasyonundan etkilenerek büyülü anları suluboya sanatı ile tekrar oluşturuyor.

Japon Animesi Esintili İsveç Çizimi

Genellikle yanlarında bir hayvan arkadaşı olan ve ilginç manzaralar arasında geçiş yapan karakterleri, bu sessiz ve gizemli anlarda, büyük bir yolculuğun zirvesinde ya da bazen tam ortasında oluyor.

Doğa, animasyon ve farklı illüstrasyon tarzları Heikala’nın çalışmalarını etkiliyor. İlham almak için koleksiyonundaki çeşitli sanat kitaplarını okuyan illüstratör, en çok da Japon animasyon çalışmalarından etkilendiğini ifade ediyor ve şunları söylüyor:

Japonya'ya gerçekleştirdiğim birkaç kez ziyaret sırasında, daha sonra çalışmalarımda kullanabileceğim pek çok referans tema keşfettim ve orada sık sık fotoğraf çekmeye başladım. Ve tabi Tove Jansson’ın eserlerinin yeri de benim için ayrı. Onun çizgileri, şekilleri ve yapıtlarında doğayı tasvir etme biçimi beni hep hayrete düşürüyor. Arka plan resimleri ve karakterlerin çevreleriyle etkileşime girme biçiminden fazlasıyla etkileniyorum.

Heikala’nın çizimlerini görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlası için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Heikala japon esintili isveç çizimleri