Japonya Sokaklarında Cyberpunk Kültürü

9.1.2020 / Seyahat / Kültür / Sanat

Blade Runner ve Akira gibi filmlerden esinlenen fotoğrafçı Stefano Gardel, nostaljik ve distopik bir toplum anlatısı oluşturuyor.

Japonya Sokaklarında Cyberpunk Kültürü

Neon Future adlı bu fotoğraf dizisini çekmek için geceleri Osaka ve Tokyo gibi metropollerin sokaklarında dolaşan Stefano Gardel, kamerasını geleceğin vizyonunu temellendirmek için kullandı. Çatılardan çekilen fotoğrafları sokaktan çekilen görüntülerle karıştıran sanatçı, insanların kendilerini küçük ve yalnız hissettikleri bir hikaye oluşturuyor.

İtalyan fotoğrafçı Stefano Gardel Japonya sokaklarında nostaljik ve distopik bir toplum anlatısı oluşturuyor

Gökdelenleri ve neon ışıkları ile Japonya, bu cyberpunk fotoğrafları için mükemmel bir ortam sağlıyor. Gardel’in fotoğraflarında az sayıda birey oluşu, adeta bir film setini andıran bu karelerin, “şehrin içinde şehirden sıyrılış” şeklinde yorumlanmasına sebep oluyor.

Belirli bir ruh hali yakalamak için ışık ve renk kullanarak, estetik açıdan hoş ve bir bütün olarak uyumlu kompozisyonlar oluşturan İtalyan fotoğrafçının diğer çalışmalarına göz atmak için Instagram hesabını takip edebilir ya da galerimize göz atabilirsiniz.

İtalyan fotoğrafçı Stefano Gardel cyberpunk photography, neon future gallery