Japonya'da Maymunlar Terör Estiriyor

28.07.2022 / Genel / Çevre

Özellikle Japonya'nın Yamaguchi eyaletinde çeteleşmeye başlayan ve bir maymun türü olan “Japon Makağı”, şimdiye dek 58 kişiyi yaraladı.

Japonya'da Maymunlar Terör Estiriyor

8 Temmuz günü itibariyle başlayan olayların henüz sebebi bilinmezken, her geçen gün şiddetinin artarak devam etmesi bölge halkını oldukça tedirgin ediyor. Saldırıya uğrayanların bir kısmı boyunları, bacakları, elleri veya karınlarından ısırılırken bir kısmının da derileri çizik içinde kalıyor.

Maymunların genelde çocuk ve yaşlıları hedef aldığını belirten yetkililer, ev pencerelerinden içeri girmeye çalıştıklarını ve bölgedeki anaokullarına sızmayı denediklerini de ekliyor. Ve tüm bu eylemlerin arkasında bir çeteleşme faaliyeti olduğundan şüpheleniyor.

Japanese Macaque gangs attack people

Japon Makağı çete üyelerinin, tuzak olarak belli bölgelere bırakılan yiyeceklerle ilgilenmemesi nedeniyle yakalama girişimlerinin büyük ölçüde başarısız olduğu öğrenilirken, uzmanların "çok zeki" olarak tanımladığı hayvanların genelde insanlara arkadan saldırdığını belirtiyor.

Bir maymunla karşılaşılması durumunda atılacak adımlar konusunda uyarılan vatandaşlar, göz temasından kaçınılması, kıyafet veya battaniye gibi nesneleri kullanarak büyük gözükmeye çalışılması ve sessizce geri çekinilmesi konularında bilgilendiriliyor.

Saldırıların halk için riskli boyuta ulaşması nedeniyle uyuşturucu ilaç içeren silahları bulunan bir avcı ekip kurulduğunu duyuran yetkililer, geçtiğimiz günlerde çete üyelerinden birinin yakalanıp öldürüldüğünü de duyurdu.

Tüm dünyayı endişelendiren bu gelişmelerden sonra birçok kişinin kafasında tek soru beliriyor: “Maymunlar Cehennemi gerçek mi oluyor?

Bir Japon Makağı bir bebeği yaraladı

Japon Makağı çeteleri Japonyada insanlara saldırıp terör estiriyor