Japonya'daki Mucize Sis

01.03.2022 / Fotoğraf: Yasuto Inagaki / Seyahat / Kültür / Sanat

Japonya doğa harikalarıyla dolu ancak özellikle bir tanesi var ki, fotoğrafçı Yasuto Inagaki onu ilham perisi olarak adlandırıyor.

Japonya'daki Mucize Sis

Tate Dağı veya Tateyama, Toyama eyaletinin üzerinde uzun duruyor. Fuji Dağı ve Haku Dağı ile birlikte ülkenin Üç Kutsal Dağından biri olarak kabul ediliyor. Inagaki'nin fotoğraf çekmek için favori yerlerinden biri.

Ocak ayının ortalarında bir akşam, Imizu şehrinin üzerine inen bir sisin geldiğini fark eden sanatçı, hemen yaratıcı bir fırsat oluşturarak her zamanki yerine tırmandı. Tüneğinden, sisin altında rengarenk bir parıltıya neden olan şehir ışıklarını açıkça gördü. Ardından, Tate Dağı'nın mükemmel bir şekilde aydınlatılacağı bir fırsatı kolladı ve ay ışığının dağı aydınlattığı tam o anda muhteşem bir fotoğraf elde etti.

O akşam yaklaşık 20 fotoğraf çeken Yasuto Inagaki, fotoğrafın son halini oluşturmak için en iyi beş seçeneği Lightroom ile işledi. Sonucunda, insanın icadını doğanın gücüyle birleştiren nefes kesici bir görüntü oluşturdu. Toyama Mucizesi ismini verdiği bu görsel, şimdiye kadar çekilmiş en iyi fotoğraflardan biri olarak kabul ediyor.

Inagaki, görüntünün başkalarına o akşam hissettiği merak duygusunu vermesini umuyor. Ayrıca çalışmalarının yerel insanlara manzarayı yeniden keşfetmeleri ve onları çevreleyen güzellik için yeni bir takdir kazanmaları için ilham vermesini umuyor.

Yasuto Inagaki Tate Mountain photo