Kaçak Avcıyı Aslanlar Yedi

8.04.2019 / Genel / Çevre

Güney Afrika’da kaçak olarak gergedan avlamaya çalışan bir avcı fil tarafından ezildikten sonra bir aslan sürüsünün taze yemeği oldu.

Kaçak Avcıyı Aslanlar Yedi

Güney Afrika'daki Kruger Ulusal Parkı'nda kaçak olarak gergedan avlamaya çalışan bir avcının fil tarafından ezilerek öldürüldüğü, ardından bir aslan sürüsü tarafından yendiği açıklandı.

Kaçak Avcıyı Fil Ezdi

Kaçak avcının yanındakiler öldürülen avcının ailesine durumu bildirdi. Ardından aile park görevlileriyle irtibata geçti. Arama çalışmaları sonucunda ceset bulunamadı. Görevliler Kruger Ulusal Parkı içerisinde insan kemikleri ve bir pantolon bulduklarını açıkladı.

Kruger Ulusal Parkı görevlileri kaçak avcının ailesine baş sağlığı dileyerek park içerisine kimsenin kaçak yollardan girmemesini söyledi.

Kruger Ulusal Parkı'na daha önce de giren kaçak avcılar büyük bir sorun oluşturuyor. Bazı Asya ülkelerinde, gergedan boynuzunun cinsel gücü artırdığına inanılıyor. Bu yüzden kaçak avcılar yoğun talep gören gergedan boynuzu için gergedanlar avlamaya çalışıyor.

Kaçak Avcıyı Aslanlar Yedi

2018'in Şubat ayında ise Kruger Ulusal Parkı'nda büyük kedigilleri kaçak olarak avladığı tahmin edilen bir kişinin aslanlar tarafından yendiği açıklanmıştı.

Güney Afrika'da son 10 yılda yedi binden fazla gergedan kaçak avcıların kurbanı oldu.