Kaçak Avın Bedeli Ağır Oldu

14.1.2019 / Genel / Çevre

Erzincan’da yasak bölgede avlandığı tespit edilen bir avcı, avladığı 20 adet çil keklik, bir adet kınalı keklik ile suçüstü yakalandı.

Kaçak Avın Bedeli Ağır Oldu

Ava giderken avlanmak” deyimi bir kez daha gerçekleşti. Mahkeme, kaçak avlanırken yakalanan şahsı, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında, bin 799 TL idari para cezası ve 15 bin 395 TL tazminat cezası olmak üzere toplam 17 bin 194 TL para cezasına çarptırdı.

keklik avı cezası, cil keklik avi, keklik avı Erzincan, keklik avı fotoğrafı, keklik avı fotoğrafları, keklik avı görüntüleri, keklik avi görüntüleri

Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün, av ve yaban hayatının önemini vurguladığı ve bu hayatın sürdürülebilirliği için gerekli çalışmaları yaptıklarının altını çizdiği açıklamada şu cümlelere yer verildi:

“12.01.2019 tarihinde Otlukbeli Devlet Avlağı sınırlarında elinde av tüfeği olan bir şahsın ava kapalı sahada avlandığı görülmesi üzerine yapılan denetim ve kontrolde ilgili şahsın 20 adet çil keklik ve 1 adet kınalı keklik avladığı tespit edildi. Şahsa 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında bin 799 TL idari para cezası ve 15 bin 395 TL tazminat cezası olmak üzere toplam 17 bin 194 TL para cezası uygulandı. Avlanılan keklikler veteriner hekim raporuyla imha edilmiştir. İlimizde av ve yaban hayatının sürdürülebilirliğini sağlamak için kontrol ve denetimlerimiz devam etmektedir.”