Kadın Figürleriyle Özdeşleşen Çiçekler

10.01.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Ressam Jessica Watts, kadın tasvirlerini canlı çiçekler ve doğadan sahnelerle birleştirmek için farklı bir kolaj stili kullanıyor.

Kadın Figürleriyle Özdeşleşen Çiçekler

Ressam olmadan önce yaklaşık 20 yıl boyunca Sidney ve New York'ta reklam sanat yönetmeni olarak çalışan sanatçı, bu süre zarfında, eski lastik damgalar, duvar kağıtları ve tipografi kılavuzları da dahil olmak üzere zarif tasarıma sahip bir dizi gereç topladı. Sonrasında kariyerini tam zamanlı olarak resim yapmaya adamaya karar veren Watts, hatıralarını ilk yaratıcı serisi için ilham kaynağı olarak kullandı.

Doğaya dalmış kadın vücudu resimleriyle Wallflower ve In the Raw serilerini oluşturan popüler ressam, çalışmalarında yalnızca kadınsı ifadeleri kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda ona normalde sahip olmadığı bir güç de veriyor.

Geleneksel duvar çiçeği fikriyle, öncesinde seçilmeyi bekleyen utangaç kızları, sahnenin merkezinde; kendilerine hakim, özgüvenli ve güçlü yansıtmaya çalışıyorum. Doğayla olan bağı vurgulamak için desenlerle, parlak renkli çiçeklerle ve kuşlarla oynuyorum. Benzer şekilde, figürleri çiçeklere saklayarak, güzelliğin açığa çıkandan çok gizli olanla ilgili olduğunu gösterecek şekilde yakalamaya çalışıyorum.

Jessica Watts'ın online mağazasından özgün sanat eserleri ve baskılar satın alabilir, son projelerini görmek için sanatçıyı Instagram'dan takip edebilirsiniz

Jessica Watts Beautiful Blooms With Female Figures 1

Jessica Watts Beautiful Blooms With Female Figures 2

Jessica Watts Beautiful Blooms With Female Figures 3

Jessica Watts Beautiful Blooms With Female Figures 4

Jessica Watts Beautiful Blooms With Female Figures 5