Kara İşlenen Muhteşem Çizimler

3.2.2020 / Kültür / Sanat / Eğlence

Haritacı Simon Beck, sadece yürüyerek el değmemiş kar yüzeylerinde devasa tasarımlar oluşturarak sanat dünyasında kendi tarzını oluşturuyor.

Kara İşlenen Muhteşem Çizimler

Tam anlamıyla bir açık hava meraklısı olan sanatçı, on yıldan uzun bir süredir uğraştığı bu hobi dolayısıyla kar sanatçısı olarak anılıyor. Oluşturduğu mandala-esque daireler ve yuvarlanan üçgenler her adımda yavaşça açılarak beyaz bir tuval üzerindeki bir fırça darbesini andırıyor. Ve tasarımlarının tamamı ancak yukarıdan bakıldığında ve güneşin oluşturduğu gölge ile ortaya çıkıyor.

simon beck snow artist kar sanatı 1

Simon Beck bu harikulade kar sanatını, bedeni ve zihni için bir egzersiz olarak görüyor. Dikkatli bir planlama ile başlattığı tasarımında, bir adım ölçeğini bir milimetre ölçekle kağıt üzerinde çiziyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra, kar botlarını ve kayak direğini alarak eskizi için yürümeye başlıyor.

Ancak çabalarının sonuçları hayret verici. Beck'in dünyayı dolaşarak, ıssız dağ manzaralarından Minneapolis gibi karlı şehirlerde spor stadyumlarına kadar pek çok arazide bu sanatı yaşatması takdire şayan. Çalışmalarını yakından takip etmek için Facebook hesabını takip edebilirsiniz.

simon beck snow artist kar sanatı 2

simon beck snow artist kar sanatı 3

simon beck snow artist kar sanatı 4

simon beck snow artist kar sanatı 5

simon beck snow artist kar sanatı 6