Katman Sayfalardan Oluşan Büyüleyici Mini Dünyalar

20.07.2023 / Kültür / Sanat / Eğlence

Sanatçı Margaret Scrinkl, çoklu kâğıt kullanımıyla katmanlayarak oluşturduğu minyatürlerle büyüleyici dünyalar yaratıyor.

Katman Sayfalardan Oluşan Büyüleyici Mini Dünyalar

Ormanda yuvalanmış kulübelerden kamp ateşinin etrafına toplanmış tilkilere kadar, bu eğlenceli kompozisyonlar kaprislerle dolu. Scrinkl ayrıca yaratıcı sürecinin her aşamasını belgeliyor. Her çalışma, hassas bir bıçak, bir makas veya ikisinin bir kombinasyonu kullanılarak farklı renkli kâğıt sayfalarından gerekli şekillerin oyulması ile başlıyor. Tek tek parçaların tümü yapıldıktan sonra sanatçı, bunları yapıştırıcı ve bantla birleştiriyor.

Evlere açılan pencereler veya bir tilkinin beyaz kürk deseni gibi konulara çok ihtiyaç duyulan ayrıntıları ekleyen Margaret Scrinkl, resimdeki herhangi bir renk varyasyonunun ayrı ayrı uygulanması gerektiği için, bu yaklaşımın ekstra titizlik gerektirdiğini belirtiyor.

Ancak nihai sonuç, bu kadar çabaya değiyor. Sanatçının keskin karikatür tarzı, bu büyüleyici sahnelerin hayat dolu olmasını sağlıyor. Ve karakterlerin ve ortamların daha büyük bir kâğıt parçasından kesilmiş bir çerçevenin içine yerleştirilmiş olması, bu sahneleri izlemeyi daha da özel kılıyor.

Bu harika kâğıttan manzaraların bazılarını ve işlem aşamalarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için Margaret Scrinkl’in Instagram hesabını takipte kalabilirsiniz.

Margaret Scrinkl Paper Art Gallery