Kedi Adam: Dennis Avner

16.08.2022 / Biyografi / Genel

Kendisine Stalking Cat adını koyan Dennis Avner, kedi gibi görünmek için birçok kez bıçak altına yatmış bilgisayar programcısıdır.

Kedi Adam: Dennis Avner

Askerliğini sonar teknisyeni olarak yapan Avner, 1981 yıllarında donanmadan ayrıldı. Sonrasında San Diego, California'da bilgisayar programcısı ve teknisyeni olarak çalışmaya başladı.

Her şey 80’li yılların başlarında başladı. Kişisel vizyonu ve kedigillere olan hayranlığı ile yüzüne cerrahi operasyonlar yaptırmaya başladı. Aynı yıllarda yüzüne çeşitli dövmeler de yaptıran Avner, kendisine “Stalking Cat” adını koydu.

Röportajlarda, fiziksel görünümünü eski bir Wyandot geleneği olduğuna inandığı şeye göre değiştirmeyi seçtiğini defalarca belirtse de bu onun geleneksel uygulaması değil, kişisel inancıydı.

Dünyanın en modifiye edilmiş insanı olan Avner, estetik müdahaleyle üst dudağını kaldırttı ve burnunu küçülttürdü. Kalıcı dövmelerle yüzü ve vücuduna kedi motifleri yaptırdı. Ağız bölgesinde bulunan piercingler sayesinde sentetik kedi bıyığı yerleştirdi.

Kedi bıyığından kulaklarına, sivri dişlerden mekanik bir kuyruğa kadar kedilerin pek çok özelliğini kendisini entegre etmeyi başaran Avner, 2012 yılında 54 yaşında vefat etti. Vücudundaki değişimlerle adından sıklıkla söz ettiren Avner’in ölüm nedeni açıklanmazken intihar ettiği yönünde iddialar ortaya atıldı.

dennis avner stalking cat kedi adam

dennis avner stalking cat kedi adam

dennis avner stalking cat kedi adam

dennis avner stalking cat kedi adam