Kedi Delisi Kadınlar

29.08.2019 / Moda / Magazin / Kültür / Sanat

Özellikle İngiltere’de modern kültürün klişelerinden biri olan “Crazy Cat Lady” deyimi, onlarca kediyle yaşayan yalnız kadınları tanımlar.

Kedi Delisi Kadınlar

Fotoğrafçı BriAnne Wills tarafından oluşturulan Girls and The Cats (GATC) projesi, kendisini çevresinden soyutlayan ve insanlardan bulamadıkları sevgiyi kedilerle aşmaya çalışan, evleri sidik kokan cazgır kadınları ifade etmek için kullanılan bu deyimin toplumdaki karşılığını değiştirmeyi amaçlıyor. 2015 yılından bu yana, kedilerle yaşayan gönüllü kadınlarla, evlerinin ortamında fotoğraflar çekerek pozitif portreler oluşturuyor.

crazy cat lady

Fotoğraflarında, kadınların oldukça ferah ve hijyenik ev ortamlarını kullanan Wills, kediler ve kadınlar arasındaki duygu durumlarını da yakalayarak, birbirlerini için hayatlarını ne kadar güzel bir hale getirebildiklerini de gözler önüne seriyor. Böylesine güçlü bir mesaj verebildiği ve toplumdaki bir tabuyu çatlatabildiği için oldukça mutlu olduğunu dile getiriyor.

Son birkaç senedir oldukça ilgi gören bu çalışması, dijital mecralarda trend haline getirilerek, Amerika’da sahipsiz yavru kedilerin kurtarılıp evlat edinildiği bir sürece de dönüştürülmüş.

crazy cat lady galeria - kedi delisi kadınlar galeri