Kendini Güçlü Hissetmen İçin 8 Neden

19.12.2020 / Genel

Size kendinizi güçlü hissettirecek bazı önerilerimiz var. Bu önerileri dikkate alarak hayata pozitif bakış açısı kazanabilirsiniz.

Kendini Güçlü Hissetmen İçin 8 Neden

Şöyle bir geçmişe dön de bak. Başaramam dediğin ne çok şey başardığını fark edeceksin. Sonra geleceğin ile ilgili planlar yap ama “bunu başaramam” diye sakın düşünme.

kendini güçlü hissetmen için 8 sebep

Günlerini nasıl geçirdiğini eleştirme. En boş anında bile kendine çok şey katmış olabilirsin. Günlerini verimli geçirmek için illaki enerji harcayacak bir şeyler yapmana gerek yok. Film izlemek, kitap okumak hatta hayaller kurmak bile kendine katacağın yenilikler anlamına gelebilir.

Hayatında büyük mutlulukları arama. Büyük mutluluklar her zaman küçük sevinçlerle gelir. Ufak şeylerle mutlu olmayı öğren. Sonrasında büyük mutluluklar istesen de istemesen de gelecek zaten.

Canım istemiyor” kelimesini kendine benimse. Bahaneler üretmeye çalışma. İstemediğin bir şey varsa açık açık dile getir. Lafı ağzında dolama.

Mutlu olmak için geçmişe bağlı kalma. Mutluluğu kaybettiğin yerde takılı kalırsan hayatında yolunda gitmeyen çok şey ile karşılaşırsın. Bir noktada kalmak yerine sürekli yer değiştir. İlerle ve mutluluğun peşinden koş.

kendini güçlü hissetmen için 8 sebep

İstediğin şeyler olmuyor diye üzülme. Belki daha iyisini hak ediyorsundur. Belki istediğin şey sana göre değildir. Bunları da düşün ve yoluna devam et.

Geçtiğin yolları ve aldığın mesafeyi yok sayma. Bulunduğun noktadan memnun olmayabilirsin ama o noktaya gelesiye kadar geçtiğin yolları düşünürsen baya yol almışsın demektir. Bulunduğun noktadan daha ileride bir yer istiyorsan az daha çalışman yeterli.