Kendini Sulayan İç Mekan Bahçeleri

21.3.2019 / Bilim / Teknoloji / Çevre

Kendinize ait bir bahçeye sahip olmasanız dahi evinizde çeşit çeşit sebze ve meyve yetiştirebileceğiniz OGarden’la organik geleceğe tutunun.

Kendini Sulayan İç Mekan Bahçeleri

Kendi kendine sulanan ve benzersiz tasarımıyla iç mekanda dekoratif bir görünüme de sahip OGarden kapalı bahçe sistemi, aynı anda 90'a kadar sebze, meyve ve bitki yetiştirebilme kapasitesinin yanı sıra uygulama üzerinden dilediğiniz tohuma erişme olanağı sunmasıyla da oldukça cazip bir çevreye duyarlı teknoloji konumunda.

ogarden iç mekan dekorasyon

Kurucuları Pierre Nibart ve Pierre-Etienne Bourget, insanlara sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürme çabalarında daha fazla özerklik kazandırırken gezegene olumlu bir etki bırakmak için yapılandırdıkları OGarden'i 2016 yılında başarılı bir Kickstarter kampanyasıyla lanse etti. Düşük tüketimli LED'ler ile elektrik harcamasını da en aza indiren ve kendi kendini sulama özelliğine sahip kapalı bahçe için yalnızca haftada bir kez su haznesini doldurmanız yeterli.

ogarden bitki rotasyonu

Yıl boyunca nane, yeşil soğan, çilek, kiraz domates, lahana ve fesleğen gibi 30 bitki rotasyonu öneren OGarden'den diğer bitki çeşitleri için de doğrudan tohumunu ve toprağını satın alabilirsiniz. Ortalama 35 gün içinde hasat alınan sistemin, uzun vadede büyük bir tasarruf kaynağı olabileceği de öngörülüyor. Sebzeleri 1 kuruşa mâl ederek, dışarıdan alınan muadil ürüne göre %80'e varan tasarruf sağlayabileceğinizi ifade eden Nibart ve Bourget, pazarda bulunan organik bir lahananın ortalama 2,50 dolar olduğunu, OGarden’la yetiştirilmesi durumunda maliyetinin sadece 0,45 dolar olacağının da altını çiziyorlar.

Ne yediğini bilmek ya da yediği şeyden emin olmak insanların önem verdiği bir ayrıcalıktır? OGarden’in toprağı organik gübre ile yapıldığı için, kendiniz ve aileniz adına içiniz rahat bir şekilde ürünleri tüketebilirsiniz. Ayrıca yemeklerinize katacağınız tat da cabası.

ogarden organik sebze meyve bitki