Kertenkeleye Tecavüz Ettiler

15.04.2022 / Genel

Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.  4 avcı, bir Bengal kertenkelesine cinsel istismarda bulundu.

Kertenkeleye Tecavüz Ettiler

Maharashtra orman yetkilileri, Sahydari Kaplan Koruma Alanı'nda bir Bengal Monitör Kertenkelesine tecavüz ettikleri iddiasıyla dört avcıyı tutukladıklarını duyurdu.

Avcı olarak tanımlanan sanıkların Gothane'deki Gabha bölgesindeki Sahydari Kaplan Koruma Alanı'nın ana bölgesine girdikten sonra kertenkeleye tecavüz ettikleri iddia edildi.

Maharashthra’daki Gothane köyü yakınlarındaki Sahydari Kaplan Koruma Alanı’nda bir Bengal Monitör Kertenkelesine tecavüz ettikleri iddiasıyla dört avcı tutuklandı. Orman yetkilileri, zanlının cep telefonuna baktıklarında olaydan haberdar oldu.

Yetkililer, sanıkların monitör kertenkelesine toplu tecavüz ettiğini gösteren eylemin kaydını buldu. Sanıklardan 3’ü kefalet ile serbest bırakılırken 1’i ise tutuklandı. 1972 Hint Yaban Hayatı Koruma Yasası gereği sanıklar suçlu bulunmaları halinde 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekler.