Kişisel Bakımda Doğru Bilinen Yanlışlar

25.01.2021 / Moda / Magazin / Genel

Kişisel bakım konusunda internet üzerinde o kadar çok bilgi yer alıyor ki, hangisini doğru hangisinin yanlış olduğunu anlamak çok zor.

Kişisel Bakımda Doğru Bilinen Yanlışlar

Sizler için bu işin aslı astarını araştırdık ve bilinen en büyük hataları listeledik. Doğru diye bilerek uyguladığınız teknikler aslında size ne kadar çok zarar veriyor. Gelin kişisel bakımda doğru bilinen yanlışları beraber inceleyelim.

  1. Yağlı bir cilde sahipseniz nemlendirici kullanmamanız söylenir. Yalan. Kullanabilirsiniz. Yağlı cilt tipleri daha fazla sebum üretir Sebum oluşumunu engellemek için de tonikleme, temizleme ve nemlendirme yapmanız gerekiyor.
  2. Güneş ürünleri sadece yazın kullanılır derler. İnanmayın. Her zaman kullanabilirsiniz. Çünkü güneş ışınları sadece yazın değil, yılın 365 günü sizi bulur.
  3. Saç maskeleri saçlar için yeterli besini sağlamaz. Aksini söyleyenlere inanmayın. Saç maskeleri saçların parlamasını sağlar. Fakat saçların dökülmesini ve kırılmasını engellemek için vitamin yönünden zengin besinler tüketmelisiniz.
  4. İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra hemen duş almanıza gerek yok. Çünkü istenmeyen tüylerinizi aldığınız zaman ortaya çıkan gözeneklerin yaklaşık iki saat beklemeye ihtiyacı vardır. Hatta temizlik işleminden sonra süreceğiniz nemlendirici, cildinizi daha güzel hale getirecektir.
  5. Dişleri her gün fırçalamanız yeterli değildir. Diş fırçalama işlemi bitince temizleme gargaralarını da kullanmalısınız. Hatta diş iplerini de kullanmanızda fayda var.
  6. Parfüm cilde değil kıyafete sıkılır derlerse inanmayın. Aksine parfüm cilde uygulanmalıdır. Kıyafete sıkılabilir ama en doğru yöntem cilde sıkılmasıdır. Bu yüzden cildinize uygun parfüm almalısınız. Size zarar verecek parfümlerden uzak durmalısınız.
  7. İç çamaşırlarınız sizi sıkıyorsa bir terslik var demektir. Bunun normal olduğunu söyleyenlere kulak asmayın. Aksine o çamaşırlardan kurtulun ve rahat edeceğiniz pamuktan üretilme iç çamaşırları almaya dikkat edin.