Kitap İncelemesi: Billy Summers

23.05.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Korku, gerilim, polisiye gibi türlerde eserler veren ve 350 milyon kopyadan fazla satış yapan Stephen King’den sürükleyici bir eser daha.

Kitap İncelemesi: Billy Summers

Eski bir Amerikan askeri olan ve tetikçi olarak görev yapan Billy Summers, gerek çocukluğu gerekse askerlik dönemi itibariyle travmatik bir hayat yaşamış ama tüm bu süreçlerden akıl sağlığı oldukça yerinde olarak ayrılmış bir adamdır. Fakat geçmişinden kurtulması mümkün olmamıştır ve hayatını bir suikastçı olarak devam ettirmektedir; yalnızca “kötü” adamları öldüren prensipli bir profesyonel olarak.

Yüklü bir miktar teklif edilen son işini de bitirip emekliye ayrılmayı ve ömrünün kalanını huzur içinde geçirmeyi planlamaktadır. Kendisi de bunun o kadar kolay olmayacağının farkında olmasına rağmen karşılaşacağı şeylerden de bihaberdir.

Stephen King Billy Summers Hakkında

Doğrusu hayatımda ilk defa Stephen King romanı okudum. Eşim, kitaplarla ilgili Influencer işine başladığında, Nisan ayı öne çıkanlarının arasında bu romanı bulabileceğimi de hiç bilmiyordum.

Hayatımda bir kez olsun bu deneyimi elde etmek için hiç düşünmeden okumaya başladım. Zaten macera, polisiye ve gerilim hikâyeleri sevdiğim için bir çırpıda da bitirdim. Kurgusu çok güçlü değildi; daha önce birçok kez işlenmiş suç ve aşk konularını oldukça andırıyordu. Örneğin, "Leon" ya da "V for Vendetta" gibi. Ama yine de akıcı bir anlatımı vardı.

Şahsen ben sevdim. Sürükleyici roman/hikâye severlere de tavsiye ederim. Şimdiden iyi okumalar.

Kitapta İlgimi Çeken Bazı Kısımlar

Güven ama doğrula.

"Umarım burada güzel kelimeler bulursunuz."

"Bu yazarın sermayesidir değil mi? Merak yani?"

"Hobson seçimi," dedi Billy. "Bu şansını denemekle bildiğinden şaşmamak arasında karar vermen gerektiği anlamına geliyor. Aramızda kalsın D, bence iki türlü de battın."

Ait olmadığınız bir yerdeyken oraya aitmişsiniz gibi davranmak gerekir.

Silahlı çatışmadan önce işeme fırsatını asla kaçırma.