Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık Nedir?

12.02.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Türkiye’de ilk kez oluşturulan doğrudan yayıncılık hizmeti, kitabınızı bir aracı olmadan direkt bastırabileceğiniz pratik bir sistemdir.

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık Nedir?

Günümüzde yazarlık, oldukça tercih edilen popüler bir meslek haline gelmiştir. Gerek hobisel gerek akademiksel yönde birikimlerini yazıya döken pek çok kişi, yalnızca çevresine dağıtmak için bile kitap bastırma yoluna gitmektedir. Fakat bunun kolay bir para kazanma yöntemi olduğunu düşünen de azımsanmayacak bir kitle vardır.

Ancak kitap yazmak kolay olmadığı gibi, yazılan bir eseri yayın hayatına kazandırmak da oldukça meşakkatli bir iştir. Ve kazancı tahmin edilenden çok daha düşüktür.

nasıl yazar olabilirim

Kitabınızı bir yayınevine kabul ettirip basım sürecini takip etmenin yanı sıra, basımının ardından yapılacak PR çalışmaları için de elinizi taşın altına koymanız ve bunlara da bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Velhasıl kelam, yazımından okuyucuya ulaşmasına kadar oldukça detaylı ve zor bir süreç olduğu için çoğu kişinin yazar olma hayali ertelenmektedir.

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) sistemi ise tam burada devreye girmekte ve eserinizin, herhangi bir yayınevi ve dağıtımcı ile muhatap olmadan pratik bir şekilde yayınlanmasını sağlayarak daha çok kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. Bu yazı dizimizde KDY sistemi ile ilgili her şeyi size detaylı bir şekilde sunmaya çalışacağız.

kitapyurdu doğrudan yayıncılık klasik yayıncılık arasındaki farklar