Kocasına Alerjisi Olan Kadın: Johanna Watkins

27.04.2023 / Genel

ABD'de yaşayan Johanna Watkins isimli kadın, 10 yıldır evli olduğu kocasına alerjisi olduğu için onunla aynı odada bile duramıyor.

Kocasına Alerjisi Olan Kadın: Johanna Watkins

ABD'de yaşayan Johanna ve Scott Watkins çifti yaklaşık 10 sene önce evlendi. Ancak Johanna Watkins çok ender görülen bir alerjik hastalıkla mücadele ediyor. Hastalığın adı ise "Mast Hücresi Sendromu." Genç kadının kocasına alerjisi var bu durumdan dolayı aynı ortamda bulunamıyorlar.

Johanna birçok farklı doktora muayene olduktan sonra Minnesota Üniversitesi'nden Dr.Lawrence Afrin kendisine mast hücre aktivasyon sendromu (MCAS) teşhisi koydu. Yani mast hücreleri yanlış zamanda yanlış kimyasalları serbest bırakıyordu. Hastalık Johanna'nın kocası dâhil her şeye karşı alerjik olmasına sebep oldu.

Scott evin içinde eşi için her şeyi yapıyor, kendisi için 'alerjisiz bölge' yaratıyordu. Bu durum onun içinde bir şok oldu.

Ona çok yaklaşamıyorum, sarılamıyorum. Ona zarar vermeden ona sarılamıyorum!

Her şeyin alerjisini tetikleyebildiği Johanna evin üstünde yaşarken Scott altta yaşıyor. Johanna’nın alerjisi olmadığı kişiler ise öz kızı ve erkek kardeşleri.

Odanın kapısı açılır açılmaz, vücudumun saldırı moduna geçtiğini hissedebiliyorum, vücudum kendi kendine savaşıyor gibi..