Komarechka'nın Makro Büyüsü: Damlalar

5.07.2019 / Kültür / Sanat / Çevre

Kanadalı fotoğrafçı Don Komarechka, makro kamera lensi ile su damlacıklarını minyatür sanat eseri olarak ortaya koyuyor.

Komarechka'nın Makro Büyüsü: Damlalar

Komarechka için makro fotoğrafçılık sadece yakın çekim görüntülerden ibaret değil. Fotoğrafçının ilgilendiği konunun küçük ve çoğu zaman göz ardı edilen ayrıntılarını ortaya koyan dünyaya yeni bir bakış açısı sunan bu tekniği kendi deyimiyle şöyle özetliyor:

Her zaman iyi fotoğrafçılığın özünü hem sanatın hem de bilimin birleşimi olarak düşündüm. Ne kadar derin bir dalga ile mücadeleye girişirseniz, o kadar büyülü bir sonuç elde edersiniz. Su damlacıkları ile gerçekleştirdiğim fotoğrafçılık bu ifadenin özüdür. Bu görüntülerin hepsi küçük heykelcikler gibi. Hepsi değişken, geçici ve yalnızca doğru bakış açısıyla göründüğünde güzelleşiyor.

Komarechka’nın damlacık serisindeki her fotoğraf, yapraklar ve dallar üzerindeki küçük damlalardan oluşuyor. Farklı bakış açılarını deneyimleyen sanatçı, çarpıcı fotoğraflarında, çiçeklerin damlacıkların yüzeyine nasıl yansıdığını ortaya koyuyor. Her bir damlanın o parçada bulunan bir çiçeği andırması ve bu hassas damlacıkların doğanın minik misafirleri tarafından yutulmadan önce fotoğraflanması oldukça etkileyici.

Siz de bu etkileyici deneyime ortak olmak isterseniz galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Komarechka makro çekim galeri