Kore Motiflerinden Esinlenen Dövmeler

23.12.2020 / Eğlence / Kültür / Sanat

Güney Koreli dövme sanatçısı Sion Kwak, geleneksel Kore motiflerinden esinlenen kendine özgü zarif dövmeler oluşturuyor.

Kore Motiflerinden Esinlenen Dövmeler

Kore’nin geleneksel kadın giysisi olan ve çok çeşitli zarif tasarımlarla üretilen hanbok kıyafetine özgü bir süsleme olan norigaeden esinlenerek illüstrasyonlar oluşturan Kwak, karmaşık düğümleri, boncukları ve uzun ipek püskülleri ince ayrıntılarla işleyerek, kişinin cildinde süzülürcesine duran bir motif haline getiriyor.

Dövme sanatçısı, minimalist norigae dövmelerine ek olarak, bu zarif süsleri daha ayrıntılı vücut sanatıyla birleştiriyor. İpliği, nilüferler ve manolyalar gibi çiçeklerin sarkıt resimlerinin yanı sıra kuşların ve diğer hayvanların ruhani resimlerini birbirine bağlamak için kullanıyor. Fakat Kwak’ın tek faydalandığı nesne sadece norigae değil tabi ki. Diğer tasarımlarından bazılarında, çiçek açan botanik sanatını, kayan bir yılan veya kişinin bileğini saran basit bir iplik parçası şeklinde tasvir ediyor.

Bu zarif dövmelerden bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlasını görmek için Sion Kwak’ın Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

sion kwak noriage tattoo gallery