Krawczyk'in Büyülü Eskiz Defteri

13.1.2020 / Kültür / Sanat / Eğlence

Polonyalı sanatçı Renata Krawczyk, eskiz defterlerine çizdiği büyülü resimlerle detaylı fantastik bir illüstrasyon dünyası ortaya çıkarıyor.

Krawczyk'in Büyülü Eskiz Defteri

Günümüzde kaliteli illüstrasyonlar bulmak çok da zor değil. Ama ne kadar uzun bakarsanız o kadar ayrıntı fark edeceğiz derinlikte olanlar halen spesifik kalıyor. Bu konunun uzmanı olan Renata Krawczyk ise bizi kendi dünyasına davet ediyor.

Polonyalı sanatçı Renata Krawczyk eskiz defteri çizimleri

Strzeminski Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olan sanatçı, siyah beyaz olarak dengelediği kompozisyonlarını genel olarak noktalama ve tarama teknikleri ile oluşturuyor. Çizgisine küçük bir nokta ile başladığını ifade ederek sanatıyla ilgili şunları söylüyor:

Detayları doldurmak için oldukça aheste davranıyorum. Ne kadar küçük öğe yaratırsam o kadar memnun oluyorum. Dokuları kullanmayı seviyorum ve sık sık onları yeniden keşfediyorum. Ancak favorim küçük daireler kullanmak.

Polonyalı sanatçı, gerçekçi anlatıyı fantastik unsurlarla birleştiren büyülü gerçekçilik temalarını ve tanınmış masalları araştırıyor. Eskiz defterlerinden daha fazla çizim görmek için Krawczyk’nin Instagram hesabını takip edebilir ya da galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Polonyalı sanatçı Renata Krawczyk eskiz defteri çizimleri galeri