'Küba'nın Ruhunu' Yakalayan Fotoğraflar

18.04.2023 / Seyahat / Kültür / Sanat

Küba’ya aşık olan Amerikalı belgesel fotoğrafçısı Michael Chinnici, insan ve bölge fotoğraflarıyla Küba’nın ruhunu yakalamaya çalışıyor.

'Küba'nın Ruhunu' Yakalayan Fotoğraflar

Seyahat kısıtlamaları hafifletildikten sonra Küba’yı ziyaret etmeye başlayan ve o zamandan beri ülkeye 24 kez giden Michael Chinnici, yakaladığı 300’den fazla canlı görüntüyle geniş formatlı prestij bir kitap çıkarttı.

Chinnici'nin güçlü görsellerine, anlatıyı yönlendirmeye yardımcı olmak için İngilizce ve İspanyolca hikâyeler eşlik ediyor. Bu hikâyelerin çoğu, New York'ta yaşayan fotoğrafçıyla güçlü bağlar kurmuş olan Kübalılar tarafından anlatılıyor. Ve birlikte, Küba'nın geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında mitler oluşturuyorlar.

Mahrem portrelerden manzaralara ve sokaktaki samimi anlara, Vanishing Cuba kalbe hitap eden bir koleksiyon. Sayfaları çevirirken Chinnici'nin Küba sevgisini hissetmemek elde değil. Bu haliyle, bir fotoğraf kitabından daha fazlası, fotoğrafçı üzerinde iz bırakan ve tutkusunu geri döndürmeye devam eden tüm Kübalılara bir aşk mektubu.

Siz de bu sevgiden biraz pay almak istiyorsanız galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Michael Chinnici Cuba Photography Gallery