Kuğu Şeklinde Tasarlanmış Lüks Yat

07.09.2020 / Seyahat / Bilim / Teknoloji

Yatçılık her zaman lükstü fakat Lazzarini Design Studio'dan Pierpaolo Lazzarini yeni konsept yatıyla işleri yeni bir seviyeye taşıdı.

Kuğu Şeklinde Tasarlanmış Lüks Yat

Avanguardia adı verilen bu 450 fit uzunluğundaki yat, bir kuğuyu anımsatan yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Helikopter pistinden araç garajına kadar birçok tekne meraklısını hayran bırakacak özelliklerle doludur. Ama tasarımın asıl can alıcı noktası, bir kontrol kulesi işlevi gören ve teknenin gövdesine kendini indirerek yatın konumunu ayarlayabilen ‘kuğu kafası’dır.

Bu elektrikli lüks yat, 18 knot seyir hızına kadar güç sağlayabilen motorlarla tasarlandı. Yolcularının ihtiyaçlarını tam teşekkül karşılamayı amaçlayan yatta, üst güvertesinde bir havuz, iki helikopter pisti ve Pierpaola Lazzarini tarafından tasarlanmış iki jet kapsülü içine alan arka güverte bulunuyor.

Beş güverteye yayılan lüks yat, 60 yolcu kapasitesine sahip. Avanguardia şu anda sadece bir konsept egzersizi olsa da Lazzarini Design Studio, doğru yatırımcı ile gerçeğe dönüştürülebileceğini belirtti. Tabii ki bunun gerçekleşmesi için oldukça derin cepler gerekecek çünkü inşaat maliyetinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 1

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 2

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 3

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 4

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 5

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 6

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 7

avanguardia electric luxury yachts, elektrikli lüks yat 8