Küresel Oreo Mahzeni

24.11.2020 / Eğlence / Yiyecek / İçecek

Hemen hemen herkesin severek tükettiği bisküvi markası Oreo, tüm tariflerini inşa ettikleri Küresel Oreo Mahzeni’nde saklamaya başladı.

Küresel Oreo Mahzeni

Olası bir küresel felakette insanoğlu Oreo’suz kalmasın diye şirket tarafından Norveç’te ambar tasarlandı. İnşa edilen Küresel Oreo Mahzeni sayesinde bisküvi gelecek nesillere aktarılabilecek.

NASA tarafından paylaşılan meteor haberleri, beraberinde de birçok söylentiyi getiriyor. Hatta sinema filmlerine bile konu olan kıyamet senaryoları yazılıyor. Bu gibi gelişmelerin ardından Oreo firmasıda bisküvilerini koruma kararı aldı.

Twitter’da Olivia Gordon isimli bir kadın kullanıcı “meteor çarpması sonucu Oreo’ları kim kurtaracak?” diye soru sordu. Bu soru üzerine yola çıkan Oreo ekibi, gezegendeki her bitki ve tohumun saklandığı Küresel Tohum Deposu’na benzer bir depo yapma kararı aldı. Bu kararın ardından Norveç’te Küresel Oreo Mahzeni yapıldı. İçerisine de birkaç örnek bisküvi ile tarif koyuldu. Bu tariflerin saklandığı mahzen de Oreo’nun resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Oreo tarafından hazırlanan mahzen, Norveç’te Svalbard Adası’nda Kıyamet Ambarı’nın (Küresel Tohum Ambarı) yakınlarında yer alıyor. İçerisinde yer alan Oreo’lar ise kıyametten sonra kendisini bulacak kişileri bekliyor.