Kuzey Işıkları Altında Uyumak

30.09.2020 / Seyahat / Çevre

İzlanda'daki Bubble Hotel, konuklarına dört mevsim boyunca yıldızların ve Kuzey Işıklarının altında uyuma fırsatı sunuyor.

Kuzey Işıkları Altında Uyumak

Otelin sahip olduğu 18 oda da, ormanlık bir bölgeye yerleştirilmiş ısıtmalı kubbelerden oluşmaktadır. Konuklar, İzlanda'nın güney kıyısındaki orman konumunu veya daha kuzeydeki Altın Çember boyunca yer alan kapsülleri seçebilirler. Yeterince şanslı olup da otelde bir gecelik konaklayanlar, Bubble Hotel için neden ‘5 Milyon Yıldızlı Otel’ dendiğini keşfedecekler.

bubble hotel in iceland

Her iki otel konumu da mahremiyet, kıskanılacak iç tasarım ve muhteşem manzaralar sunmaktadır. Arkadaşlarınızla kalabalık olarak gidecek olsanız bile, çiftler ya da birbiriyle uyumlu arkadaşlar gruplara ayrılır ve konaklayacakları konumları diğerlerinden gizli tutulur. Misafirler sadece rezervasyonları ile oteli nerede bulacaklarına dair talimatları alırlar.

Her Bubble odası bir çift kişilik yatak, güzel nevresimler ve bol miktarda ekstra battaniye ile donatılmıştır. Konuklar yukarıda Samanyolu'nu izlerken rahatça uzanabilirler. Otelin uzak konumu, ışık kirliliğiyle engellenmeyen yıldızlı bir manzara sunar. Konuklar şanslıysa, Kuzey Işıkları olarak da bilinen göksel fenomen olan Aurora Borealis'i de gözlemleyebilirler.

Konuklar Bubble otel odalarından hiç ayrılmak istemeyebilir ancak ortak otel banyolarına ve mutfağına erişmek için kısa bir yürüyüş gereklidir. Otel konumları, yerel lezzetleri denemek için birçok yemek seçeneği sunan kasabalara kolay sürüş mesafesindedir. İzlanda'nın renkli başkenti Reykjavik, Bubble otellerinin her iki konumuna da arabayla iki saatten kısa mesafededir. Konuklarını daha fazla eğlendirmek için otel, şelaleler, gayzerler ve Milli Parklar dahil yakındaki doğa harikalarına sürüş turları sunmaktadır.

Bubble Hotel'de kalmak, rahatlamayı, keşfetmeyi ve doğada vakit geçirmeyi teşvik eder. Odalar, ekstra aktiviteler ve olanaklar ile gecelik 172 $'dan başlar. Otel hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hayalinizdeki geziyi planlamaya başlamak için Bubble'ın websitesini ziyaret edebilirsiniz.

a bubble hotel in iceland winter

bubble hotel big bend national park location

bubble hotel luxury winter in forest

bubble otel kuzey ışıkları, Aurora borealis