Lavaboya Çizilen Suluboya Resimler

23.06.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Grossi, hayal gücünü sınırlarının ötesine çıkararak fırçasını lavaboya kelebek, çiçek, yaprak ve hayvan motifleri çizmek için kullanıyor.

Lavaboya Çizilen Suluboya Resimler

Kreatif yönetmen ve sanatçı Marta Grossi, koronavirüs salgını nedeniyle İtalya dış dünyadan izole olmak zorunda kalınca Milano'ya yerleşti. Burada mahsur kalan ve ailesini göremeyen sanatçı, zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı kalmak için yeni bir projeye başladı ve her gün lavabosunu güzel ama geçici, suluboya resimler için bir tuval olarak kullandı.

marta grossi painting on sink butterfly

Pandemi sürecini her zamankinden daha fazla pozitif geçirmeye özen gösterdiğini ifade eden Grossi, süreçle ve beklenmedik sanatıyla ilgili şunları söyledi:

Aslında lavabolara çizim yapmaya başlamamın asıl sebebi, evde kaldığım süreç boyunca dışarıya çıkıp malzeme alamamam oldu. COVID-19 da ben ve benim gibi birçok insanın lavaboları görme şeklini etkiledi doğrusu. Onlar bizim ‘sessiz yoldaşlarımız’. Bu yüzden, lavabonun sade beyaz porselenini farklı bir sanat türü için bir fırsat olarak gördüm.

Her gün suluboyalarla oluşturduğu yeni bir tema bulan ve resmeden İtalyan sanatçı, bu güzel eserlerini 24 saat sonra suyun yok etmesine izin veriyor. Kalıcı olmamasını bu yeni sanat türünde sürecin bir parçası olarak görüyor. Günün çizimini tamamladıktan sonra bunu telefonuyla belgeliyor. Ardından, arduvazın silinme zamanı geldiğinde, suyun narin boya katmanlarını nasıl sildiğini gösteren bir video kaydediyor.

Marta Grossi’nin fantastik lavabo resimlerini görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlası için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

marta grossi painting on sink gallery