LG'den Yeni Tip Yüz Maskesi: PuriCare

02.09.2020 / Bilim / Teknoloji / Genel

Maskelerin bir yaşam biçimi haline geldiği şu pandemi zamanlarında LG, nefes almayı kolaylaştıran yeni bir teknolojiyi piyasaya sürdü.

LG'den Yeni Tip Yüz Maskesi: PuriCare

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici, iki H13 HEPA filtresi, çift fan ve bir solunum sensörü sayesinde kullanıcılara daha yüksek bir güvenlik hissi vermeyi amaçlamayan yeni bir yüz maskesi.

LG'nin ev tipi hava temizleyicileri serisinde halihazırda kullanılan ve kullanıcıların oldukça memnun kaldığı teknoloji ürünleri ile birebir üretilen filtreleriyle temiz hava almayı garantileyen bu yeni tip maskeler, patentli bir solunum sensörü sayesinde, kişinin solunum düzenini algılıyor ve solunumun sorunsuz olması için fanları buna göre ayarlıyor.

LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleme Cihazı, içine dahil edilen mikrop öldürücü UV-LED ışıklar sayesinde hijyenik bir tasarım da sunuyor. LG Electronics'in başkanı Dan Song, "Tüketicilerin hayatı daha güvenli ve daha rahat hale getirmenin yollarını aradığı bir zamanda, ölçülebilir değer katan çözümler sunabilmemiz fazlasıyla önemli. " diye belirtiyor.

LG, basın bülteninde açıkça COVID-19'a atıfta bulunmasa da, ürünün duyurusunun zamanlaması manidar. Sistemin koronavirüs yayılımına yardımcı olma konusunda herhangi bir garanti verilememesi bunun sebeplerinden biri. Bu konu hakkında sorulan özel sorulara şimdilik yorum yapmıyorlar ve önce daha fazla test ve sertifika beklediklerini belirtiyorlar.

Bu yeni tip yüz maskeleri için kesin bir çıkış tarihi henüz belirlenmemiş olsa da şirket, belirli pazarlarda yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulacağını açıkladı. Henüz fiyatı da gizemini koruyor.

lg covid 19 yeni tip dijital yüz maskesi