Marvel Sinemaya Zarar Veriyor

11.10.2019 / Sinema / Genel

Soz günlerde Marvel Sinematik Evreni tartışmaları büyüyor. Tartışmaya son katılan isim Amerikalı aktrist Jennifer Aniston oldu.

Marvel Sinemaya Zarar Veriyor

Tartışmanın fitilini ünlü yönetmen Martin Scrosese ateşlemişti. Scorsese’ye göre Marvel filmleri sinema olarak sayılmamalıydı. Bu görüşün ardından Jennifer Aniston’da kendi fikrini belirtti.

Marvel filmleri sinemaya zarar veriyor. Hollywood küçüldükçe küçülüyor. Ben Meg Ryan döneminin geri gelmesi gerekiyor.

Ünlü Hollywood yıldızı Jennifer Aniston, Marvel karşıtı sözleriyle gündeme bomba gibi düştü. Variety dergisine konuşan usta oyuncu, Marvel yapımı filmlerin sinema sektörüne ve Hollywood’a zarar verdiğini söyledi.

Friends dizisi ile ün salan Jennifer Aniston, çeşitli sinema filmlerinde oynadıktan sonra “The Morning Show” ile televizyon ekranlarına döneceğini belirtti. Ünlü oyuncu Jennifer Aniston, sinema sektörü yerine televizyon sektörüne dönmesini ise “yeşil bir perdenin önünde yaşamak istemediğini” söyleyerek açıkladı.

Jannifer Aniston’a göre Marvel filmlerini izlemek için sinemaya giden seyirciler durumdan çok rahatsız oluyor. Çünkü filmlerin çok uzun olduğunu belirtiyor. Üç saat süren filmlerin insanları rahatsız ettiğini belirtiyor. Büyük Marvel filmlerinin Hollywood’u küçülttüğünü de sözlerine ekliyor. Jennifer Anison konuşmasını, yeşil perde önünde yaşama meraklısı olmadığını belirterek sonlandırıyor.

marvel sinemaya zarar veriyor

Fitili Ateşleyen Adam: Martin Scorsese

Ünlü yönetmen Marvel filmlerini ilk eleştiren kişi olmuştu. Marvel filmlerini eğlence parkı olarak nitelendiren ünlü yönetmene Marvel oyuncuları da tepki göstermişti.

Martin Scorsese’nin Marvel’i eleştirirken kullandığı o ifadeler ise şöyle

Onları izleyemiyorum. Denedim. Ama izleyemiyorum. Bu sinema değil. Dürüst olmak gerekirse, onları düşünebildiğim en yakın şey, içinde bulundukları durumda yapabilecekleri en iyi şeyi yapan oyuncuların yer aldığı bir eğlence parkı.

marvel sinemaya zarar veriyor

Martin Scorsese’ye ilk yanıt Marvel Sinematik Evreni’nde Nick Fury karakterini canlandıran Samuel L. Jackson Variety’den gelmişti. Samuel L. Jackson Variety, Martin Scorsese’nin yorumunu Bugs Buny yorumu ile cevapladı. Verdiği cevapta Bugs Bunny’nin de herkes tarafından sevilmediğini belirten ünlü oyuncu, herkesin bir fikrinin olabileceğini ve bunun film yapılmasını engellemeyeceğini belirtti.

marvel sinemaya zarar veriyor

Martin Scorsese’ye cevap veren ikinci isim ise Marvel Sinematik Evreni’nin Iron Man’i Tony Stark (Robert Downey Jr)’dan geldi. Farklı görüşlerin kendileri için önemli olduğunu belirten Robert Downey Jr, Marvel filmlerinin sinemalarda gösterilmeye devam edeceğini belirtti.