MasterChef'e Faruk Batuhan Veda Etti

24.10.2019 / Eğlence / Sinema

Bu hafta kırmızı üniforma ile Yasin’in takımında yer alan Faruk Batuhan, oynanan eleme maçı sonucunda MasterChef Türkiye’ye veda etti.

MasterChef'e Faruk Batuhan Veda Etti

Eda’nın dokunulmazlık aldığı ve Yasin’in kaptanlık yaptığı hafta da kırmızı üniformalı 4 yarışmacı eleme potasına gitti.

6 kişilik ekip içerisinde 2 kişi potaya giderken diğer iki kişi seçme kısmında kural değişikliği yapıldı. Her hafta oylama sırasında ikişer oy kullanılırken bu hafta birer oy kullanıldı.

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef’te Faruk Batuhan ve Alican’ın bir önceki eleme maçında potaya gitmişti. İkinci kez kaybeden Yasin’in kırmızı ekibinde eleme maçı sonucu Eda dokunulmazlığı aldı ve Mustafa’yı potaya gönderdi. Yapılan oylama sonucunda da Batuhan potaya gitti.

masterchef faruk batuhan

Nefes Kesen Yarışma

Eda’nın sürpriz bir şekilde dokunulmazlığı kazandığı MasterChef Türkiye’de, Batuhan, Mustafa, Faruk Batuhan ve Alican’ın eleme potasına gitmesi nefesleri kesti. Mehmet Yalçınkaya, dörtlünün potaya gitmesini erken final olarak değerlendirdi. Nefes kesen yarışma sonucunda ise elenen isim Faruk Batuhan oldu.

Şansız An

Eleme maçında şefler patlıcan kebabı istedi. Kebabın yanında lavaşı da yarışmacıların açması istendi. Yemeklerini bitiren yarışmacılardan Mustafa, en iyi yapan oldu ve ilk potadan çıkan isim oldu. Mustafa’yı ise Alican takip etti. Geriye kalan iki Batuhan’dan lavaşlarını düşüren ve yeniden yapmak zorunda kalan Faruk Batuhan yarışmaya veda etti.

faruk batuhan veda etti

Gözyaşları Sel Oldu

Faruk Batuhan’ın elenmesi ile adaşı Batuhan gözyaşlarına boğuldu. Yarışmaya veda eden Faruk Batuhan ise adaşını teselli etmeye çalıştı. Duygu dolu anlar yaşanan yarışmada bundan sonra Faruk Batuhan olmayacak.

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef’e veda eden Faruk Batuhan ise elenmesinin ardından şu cümleleri kurdu:

MasterChef benim için bitti. Ama burada çok güzel dostluklar kazandım, şeflerden yenilikler öğrendim. Masterchef çok sert bir dünya ama size farklı şeyler katabilecek yer. Onun için ben çok mutluyum. Masterchef'teki edindiğim dostluklar, arkadaşlıklar ve bilgi birikimi benim için büyük kazanç.