Mavi Rengi Sevenlerin Kişilik Analizi

11.11.2021 / Genel / Eğlence

Hayatımızın her alanında çeşitli şekillerde karşımıza çıkan renkler ve o renklere karşı hissettiğimiz duygular bizleri nasıl etkiliyor?

Mavi Rengi Sevenlerin Kişilik Analizi

Mavi rengi sembolize eden ve hayatımızı saran birçok öge var. Gökyüzü ve deniz bunların başında geliyor. Bunun dışında onlarca kuş ve çiçek türü, bazı meyveler, birçoğumuzun izlediği çizgi film şirinler gibi birçok örneklendirme yapmamız mümkün.

Peki görünenin ötesinde, mavi rengin bizde uyandırdığı hisler ve duygular nedir? Neden mavi renge karşı çok ilgiliyiz ve kişiliğimizi belirleyen unsurlardan bazılarının bu renkle bir ortaklığı var mı?

Eğer mavi renk favoriniz ve özellikle belirgin nesnelerde gözünüze çarpıyorsa, sizin için ifade ettiği pozitif ve negatif yönler ve genel manası şu şekilde:

Pozitif Anlamlar: Dinginlik, soğukkanlılık, liderlik, derin düşünce, pratiklik, mantıklı ve sabırlı olma

Negatif Anlamlar: Taşkınlık, gizli öfke, umursamazlık, içine atma

mavi renk pozitif ve negatif anlamlar

Genel manada bu renge duyulan sevgi ve tutku, ruhunuzdaki dinginliği ve dışa vurduğunuz taşkınlığı aynı anda ifade eder. Soğukkanlılığınız, sadece patlamaya hazır olan kişiliğinizin perdesidir. Bu zıtlıklarla zihnen ve bedenen mücadele eden bir benliğiniz vardır.

Bir anlamda akışkan ve uyumlu olan karakteriniz her ne kadar ekip çalışmasına yatkınsa da, kendinizi kanıtlama ve lider olma potansiyeline sahipsinizdir. Derin düşüncelere rahatlıkla dalabilir, mantıklı sonuçlar için olgulara müdahalede bulunmadan uzunca bir süre pasif kalabilirsiniz. Fakat pratik varsayımlarınız kabullenmez ya da önüne set çekilirse, durağan düşünceleriniz parçalanan bir atoma dönüşür.

Sabırlı yönünüz aynı zamanda zincirinizin zayıf halkasıdır. Sabrınızın sonunda elde etmeyi umduğunuz ögeye ulaşamazsanız, çok kısa süre içerisinde içerlediğiniz birçok konuyla öfke patlaması yaşayabilirsiniz. Genelde taşkın ruhunuzun önünde hiçbir şey duramaz ve sonuçlarını göze alabilirsiniz.

Fakat tüm bunlar yaşanmadan önce siz tüm bu sahnelerin yaşanma ihtimalini kafanızdan geçirmiş olursunuz bile. Doğru zamanı ve doğru yeri oluşturduğunuz takdirde başaramayacağınız şey yoktur.

mavi rengi sevenlerin kişilik özellikleri

Bunların yanı sıra, mavi renk dendiğinde aklınıza ilk gelen ya da spesifik olarak aradığınız nesneler sizin için şunları ifade edebilir:

Gökyüzü: Açıklanamayan düşünceler ve kaçış.

Deniz: İçinize sığdıramadığınız çeşitli duygular.

Mavi göz: Ayrıcalıklı olmak isteme ve ileri görüşlülük.

Mavi boncuk: Aşk ve endişe.

Mavi kelebek: Huzur ve ölüm.

Mavi balon: Özlem ve samimiyet.