Meksika'da Ağaçlarla Evlenen Kadınlar

10.09.2019 / Çevre / Moda / Magazin

Meksikalı kadınlar, yasadışı yerleşim veya doğanın korunması konusunda farkındalık yaratmak için ağaçlarla evlilik törenleri düzenliyor.

Meksika'da Ağaçlarla Evlenen Kadınlar

Kolombiya'da bir ağaçla evlenerek bu aktiviteyi başlatan Perulu aktör ve çevreci Richard Torres, çevresindeki duyarlı kadınların ilgisinden oldukça memnun. “Bir Ağaçla Evlen” diyerek başlattığı etkinlik için şunları söylüyor:

Çevremize özen göstermek ve onu korumak istiyoruz. İnsanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Ve özellikle de ormansızlaşmaya karşı protesto konusunda farkındalık yaratmış gibi görünüyoruz.

En son, ormanlık alanları en çok tahrip edilen bölgelerden biri olan Meksika’nın Oaxaca eyaletini korumak için bir araya gelen çevreciler, “Oksijenini Koru” sloganıyla yeni bir evlilik töreni düzenlediler. Çevre sakinleri ilk bakışta, yeterince ilgi görmeyen ya da kendine uygun eş bulamayan kadınların bir araya gelip delice bir uygulama gerçekleştirdiği ve bu nedenle ağaçlarla evlendiği izlenimine kapılsa da, olayın aslını öğrenince desteklerini esirgemiyor.

Ne dersiniz, siz de bir ağaçla evlenmek ister misiniz?

ağaçla evlenen kadınlar 1

ağaçla evlenen kadınlar 2

ağaçla evlenen kadınlar 3

ağaçla evlenen kadınlar 4

ağaçla evlenen kadınlar 5

ağaçla evlenen kadınlar 6