Microsoft'tan Outlook Uyarısı

15.04.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Outlook’ta meydana gelen bir hata sonucu veriler başkalarının eline geçmiş olabilir.

Microsoft'tan Outlook Uyarısı

Teknoloji devi Microsoft, Outlook'ta meydana gelen bir hata sonucu kişisel verilerin bir başkası tarafından görüntülenebildiği yönünde açıklama yaptı. Kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Söz konusu sorun 1 Ocak ile 31 Mart arasında devam etti. Şirket bünyesinde çalışan bir destek görevlisinin kimlik bilgilerinin gizliliği ihlal edilince ortaya çıktı. İhlal edilen kimlikler bu tarihten itibaren devre dışı bırakıldı.

Outlook Uyarısı

Microsoft tarafından sorun yaşanan hesaplara mail atılarak şifreleri değiştirilmesi istendi. Üstelik güvenlik ihlali yaşamayan hesapların bile şifrelerini değiştirmesi konusunda tavsiyede bulunuldu.

İlgili sorunu yaşayan Outlook hesaplarına e-posta gönderen Microsoft, yaptığı açıklamada kimlik bilgilerine erişimi olan kişilerin, etkilenen kullanıcıların e-posta adreslerine, klasör isimlerine, e-posta konu satırlarına ve kişilerin iletişime geçtiği e-posta adreslerine erişebildiğini açıkladı.

Açıklamaya göre e-postaların içerikleri ve ekleri ise görüntülenemedi. Microsoft, mail içeriği veya kullanıcı şifreleri gibi verilerin sızdırılmadığına vurgu yaptı.