Modernist Yapıların Şık Mimari Çizimleri

09.02.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Evinizi dekore etmek için mükemmel baskıyı arayan bir sanat ve mimari aşığıysanız, Studio Sander Patelski'nin işi tam size göre olabilir.

Modernist Yapıların Şık Mimari Çizimleri

Patelski, modernist mimari ve tasarımdan ilham alan canlı parçalar yaratıyor. Kataloğu, Charles ve Ray Eames'in Case Study House No. 8 ve Frank Lloyd Wright'ın Solomon R. Guggenheim Müzesi gibi ikonik binaların stilize edilmiş versiyonlarını içeriyor. Ayrıca şık modern iç mekanlar, kurgusal cepheler ve daha kavramsal renk ve şekil kompozisyonları yaratıyor.

Patelski'nin sanatsal süreci, seçtiği konuya derinlemesine bir dalışla başlıyor. Çok fazla noktalı resim deseni kullanarak illüstrasyonlarını daha canlı hale getiren sanatçı şunları ifade ediyor:

Yapmaktan hoşlandığım bir bina veya iç mekanla karşılaştığımda, bulabildiğim kadar malzeme topluyorum ve çizime başlamadan önce binayı veya mekanı olabildiğince anlamak istiyorum.

Patelski'nin mimaride bir geçmişi yok. Dizisi, serbest çalışma sıkıntısından ve COVID-19 salgını nedeniyle birçok sanatçı tarafından hissedilen bol zaman bahanesiyle oluşturuldu. Bu da, illüstratör sanatçısının nihayet her zaman takdir ettiği erken ve orta yüzyıl modern tarzlarını çizme şansını yakalamasına sebep oldu.

Patelski, kompozisyon çalışmalarından ve kurgusal cephelerden ilham aldığı küçük heykellerle başlayan iki boyutlu çizimlerini yakında yeni bir ortama taşıyacağını söylüyor. Yakın gelecekte çıkaracağı yeni baskıları ve bu alternatif ortam için sanatçının Instagram hesabını ve web sitesini takipte kalabilirsiniz.

Studio Sander Patelski Modernist Yapıların Şık Mimari Çizimleri