Mucize Kurtuluş Snowboardcunun Kafa Kamerasına Yansıdı

11.04.2023 / Genel

Fotoğrafçı Francis Zuber, kafasına kamera takılı halde kayak yaparken, kara gömülen bir kayakçıyı fark etti ve hayatını kurtardı.

Mucize Kurtuluş Snowboardcunun Kafa Kamerasına Yansıdı

Washington Mont Baker’da spor ve keyif amaçlı kayak yaparken aynı zamanda kendisine görüntü stoğu oluşturan fotoğrafçı Francis Zuber, zemin üstünde hareket eden bir snowboardla karşılaştı. Bir anlık dikkat üzerine durup durumu kontrol eden sanatçı, bunun kara gömülen bir kayakçı olduğunu anlık tespit ederek hemen müdahale etmeye başladı.

Snowboardcunun hayatını kurtarmak için hızlı hareket etmesi gerektiğini bilen Zuber, önce elleriyle karı kazmaya başladı. Bir süre sonra adamın yüzüne ulaşıp tekrar nefes almasını sağlayınca, çantasında bulundurduğu portatif kürekle detaylı kurtarma işine girişti. Artık viral olan bir video, dramatik kurtarmayı Zuber'in bakış açısından gösteriyor.

Bu mucizevi kurtuluşun videosu, karda mahsur kalan adam tamamen çözülmeden önce kesilirken, snowboardcu daha sonraki günlerde Zuber ile birlikte çektiği bir fotoğrafı paylaştı. Paylaşımda ona "yeni kardeşim" diyor ve hayatını kurtardığı için teşekkür ediyor.

Zuber ise uyarı niteliğinde videoyu Instagram'da paylaşarak en deneyimli snowboardcuların ve uygun ekipmana sahip kayakçıların bile bu tür durumlarla nasıl yüzleşebileceğini gösterdi.

Şimdilik söyleyeceğim tek şey, dağlar; ne kadar beceri veya deneyime sahip olduğunuza bakmıyor. Sizin ve kayak partnerinizin her şeyi doğru yapması yeterli olmayabilir. O yüzden bu sporları yapanlaa bu gibi durumlarda ne yapacakları konusunda eğitim almalılar.