Nakış Sanatıyla Estetik Kuş Tuvalleri

03.11.2021 / Kültür / Sanat / Genel

İspanyol sanatçı Laura Dalla Vecchia, harika sanat eserleri yaratmak için değerli malzemelere ihtiyacınız olmadığını söylüyor.

Nakış Sanatıyla Estetik Kuş Tuvalleri

Aslında, sanat eserinde ne kullanacağınızı bulmak sizin hayal gücünüze kalmış. Vecchia da devam eden el işlemeli kuş serisi için doğrudan kurutulmuş yapraklar kullanıyor ve onların üzerine dikilmiş çeşitli kuş türlerini sergiliyor.

Turuncu gagalı tukanlardan, floresan yeşil papağanlara ve yakut boğazlı sinekkuşlarına kadar her tüylü yaratığı inanılmaz bir doğrulukla işlemeyi başarıyor. İşlemeli tasarımları sadece kuşun kanatlarının karmaşık desenini içermekle kalmıyor, aynı zamanda vücutlara ışık ve gölge ekleyerek çizimlerin derinlikli görünmesini de sağlıyor.

Ayrıca sanatçı, tasarımlarında dalları birleştirerek her kuşun tüneyecek bir yeri varmış gibi görünmesini sağlıyor. Laura Dalla Vecchia, kuşların ayak parmaklarının dalı tutuyormuş gibi görünmesi için küçük çubuğun etrafına birkaç dikiş atıyor. Bu incelikle düşünülmüş detayların bir sonucu olarak, yapraklar muhteşem küçük dünyalara dönüşüyor.

Nakış sanatıyla oluşturulan bu küçük ve detaylı tuvalleri görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.