NASA Mars Bileti

23.05.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

NASA’nın 202 Mars görevi için oluşturduğu yeni kampanyasında, kampanyaya dahil olan kişilere online yolcu bilet veriliyor.

NASA Mars Bileti

NASA, 2020 Mars görevi için yeni bir tanıtım kampanyası başlattı. Başlatılan bu tanıtım kampanyası dahilinde yolcu biletleri oluşturulan NASA, kampanyaya dahil olan kişilere de NASA uçuşlarında kullanabileceği uçuş puanı veriyor.

Nasa Mars Bileti

NASA, 2020 Mars görevi için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bilimsel çalışmaların yanında Mars görevinin de tanıtımını yapmaktan geri kalmayan NASA, yeni bir tanıtım kampanyası oluşturdu. Oluşturulan bu yeni tanıtım kampanyasına isteyen herkes katılabiliyor ve NASA tarafından üretilmiş olan dijital bir 'biniş kartı'na sahip oluyor. 30 Eylül 2019'a kadar dileyen herkes bu kampanyaya katılabilir.

2020 yılında hayata geçecek olan NASA'nın Mars projesiyle birlikte gezegene gönderilecek olan uzay aracı, Mars üzerinde araştırmalar yapıp bu gezegende yaşam belirtisi arayacak. Bu tarihi olaya tüm insanların bir şekilde dahil olmasını isteyen NASA, böyle bir kampanya düzenlemiş durumda.

Nasa Mars Bileti

Bu tanıtım kampanyasında NASA, sizlerden bazı bilgiler istiyor. Bu bilgiler isim, soyisim, posta kodu ve mail adresiniz gibi basit bilgiler. Hemen ardından da size özel olarak kodlanmış bir biniş kartı oluşturuyor. Bu biniş kartı, tıpkı uçaklardakine benzer bir şekilde tasarlanıyor. Olaya espri de katmak isteyen NASA, biniş kartı oluşturan yolculara özel 'puan' veriyor. Bu puanlar tıpkı havayolu şirketlerinin uçuş başına verdiği mil puanlar gibi tasarlanmış. Ancak gidilen mesafe çok uzak olduğu için gündelik yaşamda kazanılan puanlara oranla ciddi anlamda yüksek.

Eğer sizler de bu tanıtım kampanyasına katılmak isterseniz, buradan ilgili internet sitesine erişebilir ve ücretsiz NASA Mars bileti alabilirsiniz.