Neo Noir Tarzda New York'a Bakış

21.09.2023 / Kültür / Sanat / Seyahat

Nicolas Miller birkaç yıl önce New York'a taşındığında, yaratıcı yolculuğuna başlamak için ilham aldı. Metropol ve sunduğu her şey ilgisini çekince eski bir DSLR aldı ve sokakları keşfetmeye başladı.

Neo Noir Tarzda New York'a Bakış

İnternette izlediği ilham verici sokak fotoğrafçılarının etkisiyle bu zanaata olan sevgisi zaman içinde daha da derinleşti. Bugün, neo-noir tarzıyla oluşturduğu New York sokak fotoğraflarıyla büyük bir takipçi kitlesine ulaştı.

Anı yakalamaya aşık olan ve belirgin bir biçimde kara film unsurlarından faydalanan modern sinemadan ilham alan Miller'ın çalışmaları şehre karanlık ve karamsar bir bakış atıyor. Onun objektifinden, yalnız figürler sisli sokaklarda ilerliyor. Neon tabelalar ve bir metro vagonunun farları, kent manzarasının bu görüntüsünü ayırt edebilmemiz için yumuşak bir aydınlatma sağlıyor.

Bu unsurlar Nicholas Miller'ın çalışmasını New York'a yazılmış bir aşk mektubu haline getiriyor, ancak bu mektupta yalnızlık da var. Onun yaratıcı dünyasında şehir, belki çift olarak bir araya gelen ama asla toplu halde bulunmayan bireylerle dolu. Sanatçının fotoğrafçılığına pandemi sırasında -belki de yakın tarihte bireyler için en yalnız zamanlardan biri- yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başladığı düşünülürse, bu yalnız bakış anlaşılabilir.

Miller’ın, moody sokak fotoğrafçılığı tutkusunu yansıttığı etkileyici fotoğraflarından bazılarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için popüler fotoğrafçının Instagram sayfasını takipte kalabilirsiniz.

Neo Noir tarzda New Yorka bakış