Netflix'in Çocuk İstismarı Filmi: Cuties

25.08.2020 / Sinema / Genel

Netflix tarafından 9 Eylül 2020 tarihinde yayınlanacak olan Cuties isimli film, pedofili gerekçesi ile sosyal medyada büyük tepki gördü.

Netflix'in Çocuk İstismarı Filmi: Cuties

Netflix, 11 yaşında bir genç kızın hayatını Cuties adlı filmde anlatıyor. Fakat bu filmdeki sahnelerin büyük kısmı erotizmi çağrıştırdığı için fragmanı izleyenlerden büyük tepki çekti.

netflixin çocuk istismarı filmi cuties

Twitter'da da #NetflixPedofilia etiketi ile gündem olan film, Müslüman bir ailenin kız çocuğu olan Amy’nin dişiliğini ön plana çıkarma çabalarını ele alıyor. Netflix, Cuties filmi için youtube açıklamasına ise şu metni eklemiş durumda.

11 yaşındaki Amy, özgür ruhlu bir dans ekibine hayran kalınca muhafazakar ailesinin geleneklerine isyan etmeye başlar.

Gelen tepkiler üzerine Netflix, afişi ve açıklamayı düzenlediğini duyurdu. Bu değişiklik sadece açıklama ve kapak görseli için geçerli. Yani filmin içeriği hala +18 sahneler ile dolu durumda.

netflix cuties çocuk istismari fılmi

Filmin yönetmeni Sylvain de Zangroniz, 6 ay süren kast seçimleri sırasında 650 çocuğa uygunsuz twerk dansı yaptırdı ve hepsini izledi. Ayrıca filme ödül veren Sundance Festivali'nin kurucu ortağı olan Sterling Van Wagenen, 2013 ve 2015 yıllarında işlediği iki ayrı çocuk istismarı suçlarından dolayı 6 yıl hüküm giydi.

Cuties filmine ait Netflix resmi hesabında paylaşılan fragman, 28 Bin like almışken 1 milyon dislike almış durumda.