Nisan Ayının En Çok İlgi Gören Kitapları

22.05.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Sizler için Nisan ayının en çok ilgi gören ve en çok okunan 7 kitabını derledim.

Nisan Ayının En Çok İlgi Gören Kitapları

Stephen King'in profesyonel bir katil üzerine heyecan verici hikayesi 'Billy Summers'tan roman türünde üst düzey eserler veren İhsan Oktay Anar'ın 'Tiamat'ına kadar birbirinden harika bu eserler, en kısa zamanda alınıp okunmalı.

1) Billy Summers

Stephen King’in taptaze çıkan son şaheseri Billy Summers, hem bir savaş öyküsü hem de Amerika’nın küçük kasabalarına ve insanlarına yazılmış bir aşk mektubu. Eli kanlı bir intikam romanı. Aşk, şans, kader ve kurtuluş için tek atımlık kurşunu kalmış, profesyonel bir katilin heyecan verici hikayesi.

Billy Summers - Stephen King

2) Akhilleus’un Şarkısı

Ben, Kirke’nin yazarı Madeline Miller, Akhilleus’un Şarkısı’nda, şanı için hayatından vazgeçen yarı tanrı Akhilleus’u, can yoldaşı Patroklos’u ve Troya Savaşı’nı; kralların, tanrıların, savaşçıların destanını iki âşığın gözünden anlatıyor.

3) Zamansız

Çağdaş edebiyatın büyük yazarlarından Latife Tekin karantina sürecinde yazmaya başladığı bu sürpriz kitabında zamansız, zeminsiz, tanımsız ve insan varoluşunun ötesinde her türden dönüşüme, başkalaşıma açık kadim bir aşk duygusunun izinden gidiyor.

4) Tiamat

İhsan Oktay Anar’ın yepyeni bir tarz denediği kısacık bir romanı. Romanın “steampunk-cyberpunk” bilim-kurguya aşina olmak bu romandan alınacak hazzın boyutunu değiştirecektir.

Edebiyatımızda eşine rastlayamayacağımız bir “Osmanlı-zombi” hikâyesi çok ilginizi çekebilir. Felsefi katmanlarını azaltarak aksiyona yönelen Anar, bu romanı koltuktan kalkmadan bitirmemiz için yazmış sanki...

Tiamat - İhsan Oktay Anar

5) İnsanlar

Son yılların en önemli romancılarından Matt Haig, onca karmaşıklığına rağmen hayatın içindeki mutluluğa ve insan doğasına dair alışılmadık bir hikâye sunuyor. İnsanları, neşeli ve etkileyici bir üslupla “bizi” bize anlatıyor.

6) Yazarlarevi Cinayeti

"Yazarlarevi Cinayeti" aslında bir cinayetten öte, eserin içinde bir metafor... Baydar, bir yazarın yazamama sorunsalından kaynaklı nelerden vazgeçtiğinden başlamış ve nerelere kadar gidebileceğini göstermiş bize.

7) Başkalarının Tanrısı

Başkalarının Tanrısı’yla Mine Söğüt biri bebek beş sokak insanının yarı hayal yarı gerçekçi hikâyesiyle, yanından geçip gittiğimiz ve görmezden geldiğimiz insanların hayatına, dolayısıyla da sözümona medeniyetimizin temellerine dair acımasız bir sorgulamaya girişiyor. Birbirinden değişik hikayeleriyle karşınızda...