Nusret'in Tweeti NFT Olarak Satıldı

21.04.2022 / Bilim / Teknoloji / Genel

Ünlü kişiler tarafından sosyal medyada yapılan gönderilerin bazıları NFT olarak satılıyor. En son Nusret’in tweeti NFT olarak satıldı.

Nusret'in Tweeti NFT Olarak Satıldı

Son zamanlarda hızla popülerlik kazanan NFT’lerin (non-fungible token) neden olduğu çılgınlık hızla artmaya devam ediyor. Bu benzersiz sanal varlıklar epey uçuk meblağlara alıcı bulabiliyor.

Örneğin geçtiğimiz yıl Türk asıllı iş insanı Sina Estavi, Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey tarafından atılan ve platformun ilk gönderisi olan tweeti tam olarak 2,9 milyon dolara NFT olarak satın almıştı. Dönemin en pahalı NFT satışlarından birisi olarak kayda geçen bu olaya şimdi de bir dönem sosyal medyada “salt bae” akımı başlatan ünlü fenomen Nusret’in yıllar önce attığı bir tweeti eklendi. Et restoran zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin 2017 yılında attığı bir tweet bu kadar uçuk bir fiyata olmasa da yine dudak uçuklatıcı bir fiyata sattığı bildiriliyor.

nusretin tweeti nft olarak satıldı

Metaverse Daily isimli bir Twitter hesabı tarafından bildirildiği üzere Nusret’in 2017 yılında attığı “Ottoman Steak” başlıklı bir tweeti NFT olarak 6 bin dolar, yani 86 bin Türk Lirası karşılığında sattığı ifade ediliyor. Nusret’in tweetini satın alanın kim olduğu gibi detaylar ise şimdilik bilinmiyor.