Öğrencilere Yeşeren Kalem Hediye Ettik

17.05.2022 / Çevre / Genel

Gerçekleştirdikleri proje ve etkinlikler ile adını sıklıkla duyuran Fesleğen Pati Derneği, havaların ısınmasıyla çalışmalarını arttırdı.

Öğrencilere Yeşeren Kalem Hediye Ettik

Birçoğu üniversite öğrencilerinden oluşan bu dernek, tüm canlıların hayat standartlarını arttırmak amacıyla çıkmış oldukları bu yolda geleceğin ışığı olan çocuklarımıza da ayrı bir önem gösteriyor.

"Doğa Sevgisi" kavramının erken yaşlarda çocuklara aşılanması gerektiğini ve burada en önemli faktörün aile bireyleri olduğunu söyleyen dernek başkanı Furkan Cinoğlu, gönüllüleri ile beraber Canaydın İlkokulu öğrencilerine yeşeren kalemlerden armağan ederek yüzlerini gülümsetti.

yeşeren kalem

Furkan Cinoğlu, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Doğa, yüzlerce kilometre ötedeki bir orman olmayabilir; bazen balkondaki bir saksı da doğa olabilir. Çocukların açtığımız bir alanda keşif yapması, deneyim kazanması merak duygusunun dürtülmesi ve bu duyguyla öğrenme süreçlerinin gelişmesi çocukların ileriki yaşlarında doğa bilincine sahip bir birey olmasını sağlar. Geleceğin tüm çiçekleri bugünün tohumlarında gizlidir.

Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını ve Doğayı Koruma Derneği, gelecek günlerde gerçekleştirecekleri çalışmalarına daha fazla gönüllünün katılım sağlamasını ve sayısını arttırmayı hedefliyor.

yeşeren kalem