Olay Kediye Olay Sansür

1.2.2019 / Eğlence / Genel

Samsun’da, kendisine tekme atan bir kadını tırmalayarak yaralayan kedi, kendisini besleyen esnafın 75 gün hapis cezası almasına sebep oldu.

Olay Kediye Olay Sansür

22 yıllık GSM operatörlüğü hayatında, görebileceği en ilginç traji-komik vakayı yaşayan Ahmet Dilaver isimli vatandaş, “taksirle adam yaralamak” yani “dikkatsiz ve özensiz davranış neticesinde yaralama” suçundan 2.5 ay hapse mahkum edildi. Olayı daha komik hale getirense, bir haber kanalının, asıl suçu işleyen kedinin gözlerini sansürlemesi oldu.

kendisine tekme atan bir kadını tırmalayarak yaralayan kedi, kendisini besleyen esnaf Ahmet Dilaverin 75 gün hapis cezası almasına sebep oldu

Türkiye’nin en tehlikeli kedisi” olarak gündeme damgasını vuran sansürlü kedinin, kadın müşteriye saldırması olayını Ahmet Dilaver şu şekilde anlattı:

Kadınlardan bir tanesi bize daha önce bir tablet teslim etmişti. Tablet garantili olduğu için İstanbul’a göndermiştik. Tablet 20 iş günün de gelmediği için kadına tüketici haklarına gitmesini orada hakkını aramasını söyledim. Kadın müşteri tableti gelmediği için aşırı derecede sinirliydi. Bizi seven kedilerden bir tanesi de iş yerindeydi. Kedi iş yerinde bağrışmayı görünce kadının ayağına doğru gelmeye başladı. Kadın da kediyi görünce aslan görmüş gibi bağırmaya başladı. Kadın müşteri kediye tekme attı. Daha sonra kedi havalanıp ona karşılık verdi ve yüzünü tırmaladı.

Olayın hemen ardından kadınla birlikte hastaneye gittiğini ifade eden Ahmet Dilaver, ardından olayın mahkemeye intikal olduğunu ve kedinin kendisine ait olmaması ve kediyi kışkırtmamasına rağmen suçlu bulunduğunu söyledi. 1. Asliye Mahkemesi tarafından ilk duruşmada 75 gün olarak belirlenen hapis cezası, temyiz için gidilen Bölge İstinat 1. Ceza Üst Mahkemesinde 3 bin TL para cezasına çevrildi.