Ölen Annesi Erkek Çıktı

17.02.2022 / Genel

Müge Anlı'nın programında gündeme gelen akıl almaz olayda 60 yaşında ölen Şükran Aktaş’ın aslında erkek olduğu ortaya çıktı.

Ölen Annesi Erkek Çıktı

8 Mart 2019 tarihinde İstanbul Kumburgaz'da oturan ve “Handan” isimli bir butiği işleten 60 yaşındaki Şükran Aktaş, fenalaşarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aktaş tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Doktorlar, Aktaş'ın ölümünü şüpheli bulunca ceset Adli Tıp'a kaldırıldı.

Adli Tıp'ta yapılan incelemede Aktaş'ın erkek olduğu ortaya çıktı. Bu ilginç durum, Aktaş'ın eşi ve 22 yaşındaki kızına bildirildi. Genç kız, aldığı bu haberle şoke olurken eşi "Nasıl olur, benim eşim kadındı" diye konuştu.

Ölen Şükran Aktaş'ın eşi ve kızı Adli Tıp'ta bir başka gerçeği daha öğrendi. Çevresinde Handan Kaya olarak tanınan kadının çantasından çıkan Şükran Aktaş kimliği de bir başka kadına aitti.

Yapılan araştırmalarda ölen kadının asıl adının Nail Ç. olduğu, sahte diploma ile hastanelerde hemşirelik yaptığı, daha sonra Kumburgaz'da kendi adına taşıyan bir butik açarak yaşamını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Bu durum en çok da ölen kadının üniversite mezunu kızı Tansu'yu etkiledi. Yıllarca anne olarak bildiği Handan Kaya'nın erkek çıkmasıyla yıkılan genç kız, gerçek anne ve babasının kim olduğunu merak ederken ikinci bir gelişme yaşandı.

Müge Anlı'nın programına katılan Aysel Başar adlı kadın şu ifadeleri kullandı:

28 Şubat 1994 yılında Çorlu Devlet Hastanesi'nde kız bebeğim dünyaya geldi. Bebeğim hastaneden çalındı. Tansu benim bebeğim olabilir.

Fatma Çelik isimli bir kadın ise programa bağlanarak şu cümleleri kurdu:

Ben Aysel Hanım ile aynı gün doğum yaptım ve onunla aynı odada kaldık. Hemşire kılığında odamıza giren kadın iri yarıydı, siyah pelerini vardı. Çifte alyansı ve altın rengi saat takıyordu. Önce benim oğlumu ilaç verme bahanesiyle almak istedi ancak annem 'ben de geleyim' deyince vazgeçti. Sonra Aysel Hanım'ın bebeğini alıp gitti.

Bu gelişmelerin ardından ölen Handan Kaya'nın siyah bir pelerininin olduğu, çifte alyans taktığı, altın rengi saatinin olduğu öğrenildi.

Aysel Başar, Tansu'ya "Ne olur gel DNA testi yaptır. Sen benim çocuğumsun" diye yalvardı. Çağrılara kayıtsız kalmayan genç kız, programa katılıp "Bazı şeyler örtüşüyor" diyerek test yaptırmayı kabul etti.

Müge Anlı'nın programına katılan Aysel Başar, ölen Handan Kaya'nın kızı Tansu ile ilk kez bir araya geldi. Aysel Başar, Tansu'ya "Bana çok benziyorsun. Her şey örtüşüyor. Hiç şüphem yok, sen benim kızımsın" dedi

Bu sözlerin ardından Tansu da "Görgü tanıklarını dinledikten sonra evde arama yaptım. Gerçekten annemin siyah bir pelerini, tarife uyan iki alyansı ve saati vardı. Bu yüzden DNA testini kabul ettim" diyerek cevap verdi.

DNA testi sonucunda annesinin aslında erkek olduğunu öldükten sonra öğrenen Tansu'nun 1994 yılında hastaneden çalınan Aysel Başar'ın kızı olduğu ortaya çıktı.