Ölen Oğlundan Çocuk Sahibi Oldu

07.04.2023 / Moda / Magazin / Genel

İspanyol oyuncu Ana Obregon, 2021 yılında ölen oğlundan kalan spremlere taşıyıcılık yaparak hamile kaldı ve bebek sahibi oldu.

Ölen Oğlundan Çocuk Sahibi Oldu

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haber, İspanya’da adeta şok etkisi yarattı. Ülkenin popüler televizyon sunucularından 68 yaşındaki Ana Obregon’un, taşıyıcı anne olarak çocuk sahibi olduğu ortaya çıktı.

Fakat haberin şaşırtıcı kısmı, İspanya’da taşıyıcı anneliğin yasak olmasından kaynaklı değil. Florida’daki doğum hastanesinden taburcu olduğunda yakalandığı magazin dergisine bir demeç veren Anna Obregon, bebeğin ölen oğlundan olduğunu itiraf etti.

2021 yılında hayatını kaybeden oğlunun korumaya aldığı spermlerle uzunca bir süre hamile kalmaya çalışan ünlü oyuncu, yasal olarak bebeğin annesi olduğunu iddia etse de “bu bebek aslında benim kızım değil, torunum” diyerek şok edici açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Oğlum Aless’in son dileği bu dünyaya bir çocuk getirmekti. Öldüğünden beri de, onun kızını dünyaya getirmek için yaşadım. Bilmeniz gereken ilk şey bu benim kızım değil, benim torunum. Bu Aless’in kızı. Gerçeğin bilinmesini istiyorum çünkü saklayacak hiçbir şeyim yok. Bu bir gurur ve mucize.

Gerek halk gerekse yetkililer tarafından yoğun bir eleştiriye tutulan bu durumla ilgili resmi olarak ne yapılacağı ise merak konusu.

Ana Obregon ölen oğlundan çocuk sahibi oldu

Ana Obregon ölen oğlundan çocuk sahibi oldu

Ana Obregon ölen oğlundan çocuk sahibi oldu