Onun Kadrajında Unutulan Mekanlar Var

21.09.2020 / Kültür / Sanat / Çevre

Fotoğrafçı Matt Emmett, hobi olarak, uzun süredir ayak basılmayan yerleri keşfediyor ve bu alanların gizemlerini kadrajlıyor.

Onun Kadrajında Unutulan Mekanlar Var

İngiliz fotoğrafçı, keşifleri için Avrupa'nın ücra köşelerine seyahat etmeye alışmışken, son zamanlarda COVID-19 sebebiyle memleketinden ilham almaya çalışıyor ve Birleşik Krallık'ı çevreleyen inanılmaz mirası araştırıyor. Önceki çalışmaları kadar heyecan verici olan yeni keşifleri ise fotoğraf tutkusu olan herkesi içine çekecek bir enerjiye sahip.

matt emmett forgotten heritage

Hedefinde olan kullanıma kapalı alanların, harabelerin veya mimari restorasyon projelerinin arka planındaki tarihi izlerin peşinden gitmekten hoşlanan Matt Emmett düşüncelerini şu şekilde aktarıyor:

Bu yerlerin doğası gereği genellikle halktan uzak oluşu ve sessizce var oluşlarını devam ettirmeleri nedeniyle, içlerinde barındırdıkları sırlar bilinmiyor ve konuşulmuyor. Ama son sekiz yıl içinde fark ettim ki bu yerleri keşfetmeyi seven hevesli bir izleyici kitlesi var. Bunun yanısıra, işyerlerinin, konutların, hastanelerin, sanayi sitelerinin ve daha pek çok atıl binanın yıkılmadan veya tamamen farklı bir şeye dönüştürülmeden önce kaydedilmesi yoluyla topluma önemli bir hizmet sağladığıma da inanıyorum.

Bu muhteşem yerleri keşfetme konusundaki sevincini paylaşma arzusu taşıyan sanatçının bazı fotoğraflarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ya da Instagram hesabını takip ederek daha fazla çalışmasına göz atabilirsiniz.

matt emmett terk edilmiş ve unutulan mekan fotoğrafları galeri