Peugeot'tan Türkiye'de Bir İlk

9.11.2019 / Ekonomi / Genel

Peugeot’un, Citroen-DS-Opel markalarını bünyesinde bulunduran Groupe PSA, Türkiye’deki ilk üç markalı bayisini Konya’da açtı.

Peugeot'tan Türkiye'de Bir İlk

Yaklaşık 30 yıldır Opel bayisi olan Özkaymak Holding, Peugeot ve Citroen markalarını da bünyesine katarak Groupe PSA’nın Avrupa’da Madrid’den sonra ilk üç markalı ikinci bayisi oldu.

peugeot dan konya da bir ilk

Groupe PSA, 2019 Ocak ayında Peugeot, Citroen, DS ve Opel markalarının birlikte satıldığı yeni mağazasını Madrid’de açmıştı. Türkiye’de de Özkaymak Holding’in yatırımıyla üç markalı showroom konsepti Konya’da açıldı. 9 Kasım itibariyle faaliyetlerine başlayan Groupe PSA Türkiye, yıl sonuna kadar pazarın %11.9'una ulaşmayı hedefliyor.

Özkaymak Şirketler Grubuna ait Özkaymak Plaza’da düzenlenen açılış törenine Groupe PSA Türkiye adına Başkan Olivier Cornuaille, Groupe PSA Türkiye Yedek Parça ve Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth, Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş ve Citroen Pazarlama Direktörü Selen Alkım katıldı.

Peugeot, Citroen ve Opel marka araçların Konya’daki tek yetkili bayisi olan Özkaymak; satış ve servis hizmetlerini, 12 bin metrekare arazi üzerine kurulu, 4 bin 750 metrekaresi kapalı olan tesisinde, 2 bin 250 metrekaresi servis ve yedek parça olmak üzere günlük 80 araca hizmet verebilecek kapasiteyle faaliyetlerine başladı.