PTT KPSS'siz Memur Alacak

3.1.2019 / Ekonomi

PTT'den binlerce vatandaşın beklediği haber geldi. KPSS şartı aramaksızın yeni kurulan kadrolar için memur alımı yapılacak.

PTT KPSS'siz Memur Alacak

PTT'den binlerce vatandaşın beklediği haber geldi. KPSS şartı aramaksızın yeni kurulan kadrolar için memur alımı yapılacak.

PTT alacağı memurlara 4500 TL maaş verecek. Yeni alınacak memurlarda KPSS şartı aranmazken, istenilen özellikler de belli oldu. 2019 PTT memur alımı ne zaman? PTT memur alımı başvuru şartları neler? PTT memur alımı başvuru tarihi ne zaman? İşte binlerce kişiye iş kapısı olacak ilanın detayları…

PTT

PTT kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yeni memurlar alacak. KPSS şartsız kamu personeli alacak olan PTT, başvurusu kabul edilen kişilere de 4500 TL maaş ödeyeceğini duyurdu.

PTT Başvuru Detayları

KPSS şartsız olarak yürütülecek PTT memur personel alımlarında Sistem Mühendisi, Net Developer, PHP Developer, Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu, E-ticaret Kategori Sorumlusu gibi pozisyonlara yönelik alımlar gerçekleştirilecektir.

Başvuran adaylarda aranan özellikler ise aşağıdaki gibidir.

  • Kamu haklarından mahrum edilmemiş, sağlık problemi bulunmayan, askerlikle ilişiği olmayan ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirebilecek olan,
  • Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak, terör örgütleriyle ilişiği bulunmamak,
  • Kamudaki bir görevinden disiplinsizlik ya da emre itaatsizlik gibi nedenlerden dolayı çıkarılmamış olan,
  • Kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olan,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • İletişim becerileri ve muhakeme yeteneği gelişmiş, belirtilen diğer özel niteliklere uygun olmak,
  • Eğitim şartlarını taşımak şeklinde aktarılan şartlara uygun olan adaylar arasından PTT bünyesine KPSS şartsız memur alımları yapılacaktır.

Adaylar başvurularını kariyer siteleri aracılığı ile yapabilirler. Dilerlerse bölgelerine en yakın PTT merkezine giderek de bilgi alabilirler.