PTT'de Drone Dönemi Başlıyor

12.2.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, yaptığı açıklama ile 2019 yılı içerisinde drone taşımacılığına başlayacaklarını söyledi.

PTT'de Drone Dönemi Başlıyor

2019 yılından oldukça umutlu olduklarını dile getiren Bozgeyik, her yıl daha da geliştiklerini belirtti. Bu yıl ise drone ile kargo teslimi yapacaklarını belirtti.

PTT olarak birçok yenilik ile müşterilerinin karşısına çıkmak istediklerini dile getiren PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirtti.

PTT Drone Kargo

Yapılan açıklamada PTT’nin araçlar ile ulaşım sağlayamadığı noktalara drone ile ulaşılacağı belirtildi. Hizmet kalitesini yükseltme adına yeni bir uygulama başlattıklarını anlatan Bozgeyik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli 'Kargomatik'lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara'ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul'da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkân sağladık.

PTT, 2016 yılından bu yana Dünya Posta Birliği’nin İdari Konsey Başkanlığı’nı da yürütüyor. Bu dururum PTT’nin dünya genelinde söz sahibi olmaktan öte, dünyada ki posta akışını da yönetme imkânı sunuyor.